вул. Космічна, 21, 1-й під’їзд, 4-й поверх, м. Харків, 61145.
Україна

Басейнова рада Сіверського Дінця та нижнього Дону

 План роботи басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону на 2020 рік

 Карантинні обмеження зумовили перехід на дистанційні форми взаємодії стейкхолдерів водної сфери. Тож і третє засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбулось 26 червня у режимі відео-конференції.

    Його учасниками стали представники органів влади та громадськості, фахівці-водники та водокористувачі басейну в межах Харківської, Донецької та Луганської областей. Обговорювали плани на поточний рік і на перспективу задля досягнення доброго екологічного стану вод.

    Серед важливих на часі питань:

  • розробка наступних елементів Плану управління річковим басейном Дону, які в 2020 році планується здійснити із залученням експертної підтримки – в рамках проєктів Координатора проєктів ОБСЄ в Україні та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні;
  • здійснення діагностичного моніторингу масивів поверхневих вод району басейну річки Дон, який за новою програмою з 1 липня 2020 року буде виконуватись у більшій кількості створів за розширеним переліком показників;
  • огляд ТОП-20 основних забруднювачів поверхневих водних об’єктів, в тому числі за пріоритетними та басейново-специфічними речовинами. Основними з них є об’єкти комунального господарства та промислові підприємства, а з 2021 року, після затвердження законопроєкту «Про вдосконалення ведення державного обліку водокористування», до них приєднаються ще і вуглевидобувні підприємства (питання щодо необхідності внесення цих змін було підтримано членами басейнової ради на попередньому засіданні);
  • стан здійснення заходів у Харківській, Донецькій та Луганській областях з актуалізації даних щодо гідротехнічних споруд. Члени басейнової ради підтримали ініціативу щодо необхідності проведення інвентаризації та паспортизації водойм в областях не лише за територіальним принципом, а й згідно із затвердженим водогосподарським районуванням в межах району басейну річки Дон.

    Ще низку ініційованих учасниками питань було включено до розгляду на наступному засіданні. Такі зустрічі голова басейнової ради Олександр Лихач запропонував проводити протягом року в кожній з трьох областей басейну Сіверського Дінця та нижнього Дону.

Державним агентством водних ресурсів України у відповідності зі ст. 133 Водного кодексу України та Наказом Мінприроди України від 26.01.2017 № 23 створено басейнову раду Сіверського Дінця та нижнього Дону:http://davr.gov.ua/news/... (перейти на сторінку Держводагентства).

    

21 березня 2019 року, напередодні Всесвітнього дня води, у Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбулось засідання Басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону.

    Представники влади і громади, фахівці-водники та водокористувачі кожної з трьох областей, через які тече наш Сіверський Донець, обговорювали плани на поточний рік і на перспективу задля досягнення «доброго» стану вод.