вул. Космічна, 21, 1-й під’їзд, 4-й поверх, м. Харків, 61145.
Україна

👉🌊Річки як транспортери мікропластику до морів та океанів

👉Всім нам відомо, що майже всі річки несуть свої 🌊води до морів, а ті в свою чергу - до океанів, тобто, течією річок у моря та океани виноситься неймовірна кількість сміття, у тому числі пластика, який потім розпадається на мікропластик. А чи знаєте ви, скільки ж його потрапляє з річковими 🌊 водами до морів?

👉Як ми інформували в попередньому пості, кількість мікропластику вздовж всієї течії Дунаю залишається більш-менш однаковою, що свідчить про те, що він не накопичується вздовж всієї течії та весь потім не виноситься до моря, а частково рівномірно осідає у самій річці. Що ж стається із тим пластиком, який Дунай та інші річки таки виносять до Чорного моря?

📌 Протягом 2017-2019 років у рамках проєкту ЄС-ПРООН «Посилення екологічного моніторингу Чорного моря» (EMBLAS) були проведені дослідження морського сміття і, зокрема, мікропластику.

👉З’ясувалось, що:

📎 83% всього морського сміття становить пластик;

📎 кількість плаваючого сміття у Чорному морі вдвічі більше, ніж у сусідньому Середземному, адже у Чорного моря дуже великий водозбірний басейн, і в нього зносить сміття із двох десятків країн;

📎 кількість часточок і волокон антропогенного походження в пробах з дна Чорного моря є порівняно невисокою: в три рази менше, ніж в пробах з Арктики, відібраних таким же методом (1,45 часточок на м3).

📌 Більше того, кількість часточок зменшується з глибиною – це дає надію, що у глибинній безкисневій зоні море самостійно їх «перетравлює». Механізм цього поки незрозумілий, але є «обґрунтована підозра» стосовно ролі бактерій та архей, які населяють сірководневий шар моря.

👆 Наразі українські вчені намагаються перевірити цю теорію.

Коментарі закриті.