вул. Космічна, 21, 1-й під’їзд, 4-й поверх, м. Харків, 61145.
Україна

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня.   Цього дня кожен охочий може долучитись, одягнувши вишиванку.

     Вишиванка – це не тільки елемент одягу українців, це дещо більше. З давніх-давен вишита сорочка супроводжувала українця від народження і до смерті.

Завдяки орнаменту, кольору вишивки та кольору полотна, з якого зроблена сорочка,  можна було зрозуміти, хто ж стоїть перед тобою. Наприклад, чорні вишиванки годилося носити чоловікам, грубе полотно обирали для повсякдення, вибілене – для святкових подій. Сині вишиванки вдягали жінки, які вже не планували мати дітей чи маленькі дівчатка.  

     У сучасній моді продовжують залишатися як традиційні вишиванки у вигляді сорочок, так і вишиванки-сукні різних кольорів і фасонів. Такий одяг можна вдягти і на прогулянку, і на свято, і на роботу.

      Працівники Регіонального Офісу водних ресурсів у Харківській області також долучаються до свята Вишиванки – в цей день різноманіття вишитих сорочок  в Офісі та на експлуатаційних дільницях вражає своєю красою та вишуканістю.

Наша вишиванка - то пісня України,

Рідної священної землі.

В ній співають ранки солов'їні,

Квітом розквітаються гаї!

Ми - українці! Шануймо українське!

Коментарі закриті.