вул. Космічна, 21, 1-й під’їзд, 4-й поверх, м. Харків, 61145.
Україна

Дефіцит води в глобальному АПК посилиться більш ніж на 80%💧

📰Згідно з новим дослідженням групи китайських вчених, опублікованим в журналі agu Earth's Future, очікується, що до 2050 року нестача води для сільського господарства погіршиться на більш ніж 80% орних земель у світі.

🌤Нове дослідження розглядає існуючі та майбутні потреби у воді для глобального сільського господарства в контексті зміни клімату. Оцінка показує, що майже 40% світових орних земель в минулому відчували нестачу води, і в майбутньому ситуація погіршиться.

📊Вчені зробили прогноз для доступних джерел води, таких як опади або зрошення, створивши новий індекс для оцінки та прогнозування дефіциту вологи в двох категоріях: опади (зелена вода) і зрошувальна (блакитна вода) з річок, озер і ґрунтових вод. Це перше глобальне дослідження, яке використовує подібний всеосяжний Індекс. В оцінці враховувалися 19 основних сільськогосподарських культур, на частку яких припадає приблизно 80% світових орних земель.

📃"І близько 80% або більше світового споживання води сільськогосподарськими культурами забезпечувалося за рахунок "зеленої " води", - пояснюють автори.

💬"Сільськогосподарське виробництво стикається з безпрецедентними проблемами, оскільки є основним споживачем як блакитних, так і зелених водних ресурсів, - пише Сінцай Лю, доцент Інституту географічних наук і дослідження природних ресурсів Китайської академії наук і головний автор нового дослідження. - Цей індекс дозволяє послідовно оцінювати нестачу сільськогосподарської води як на богарних, так і на зрошуваних орних землях".

🗺Споживання води зростало в два рази швидше, ніж населення Землі в попередньому столітті. Нестача води вже є проблемою в сільському господарстві на всіх континентах, створюючи серйозну загрозу продовольчій безпеці. Більшість моделей нестачі води не враховують в своїх аналізах як блакитну, так і зелену воду.

🏞Частина опадів, доступних для рослин в ґрунті, відома як зелена вода, але цю категорію часто не беруть в розрахунки, оскільки вона невидима в ґрунті і не може бути витягнута для інших цілей. Кількість зеленої води, доступної для сільськогосподарських культур, визначається кількістю отриманих опадів і втратою води в результаті стоку і випаровування. На результат можуть вплинути методи ведення сільського господарства, рослинний покрив, тип ґрунту і ухил місцевості. Динаміка зеленої води, доступної для сільськогосподарських культур, ймовірно, буде коливатися в міру зміни температури і характеру опадів через зміни клімату та інтенсифікації сільськогосподарських технологій для задоволення потреб зростаючого населення.

🗺Згідно з дослідженням, нестача води для сільського господарства в усьому світі може погіршиться на 84 відсотках орних земель в цілому, але не скрізь по територіях. Наприклад, в західних регіонах Росії і в північно-східному Китаї очікується більше опадів, що зменшить дефіцит вологи, і зворотна ситуація для північних територій Європи, Середнього Заходу США, Південної Америки, Австралії, Індії – там знадобиться збільшити зрошення для підтримки інтенсивного сільського господарства.

📄Новий індекс допоможе урядам оцінити небезпеку та причини нестачі води в сільському господарстві та розробити способи пом'якшення наслідків майбутніх посух.

🌾Кілька стратегій допомагають у збереженні води в сільському господарстві. Мульчування знижує випаровування, нульова обробка ґрунту покращує інфільтрацію води, а посадка в різний час краще відповідати розвитку сільськогосподарських культур в залежності від мінливих режимів випадання опадів. Крім того, контурне землеробство, коли фермери орають ґрунт рядами однакової висоти на схилі, дозволяє уникнути стоку води і ерозії ґрунту.

«У довгостроковій перспективі розвиток іригаційної інфраструктури та підвищення ефективності іригації, наприклад, в Африці, стануть ефективними стратегіями для мінімізації наслідків майбутньої зміни клімату у вигляді збільшення попиту на продовольство», - зазначив Сінцай Лю.

Коментарі закриті.